Ośrodek

Klub Jeździecki Facimiech mieści się w podkrakowskiej miejscowości Facimiech (gmina Skawina) 24km od rynku głównego w Krakowie. Ośrodek znajduje się na terenie dawnego folwarku dworskiego, a cross położony jest na malowniczych łąkach położonych po obu stronach wałów Wisły.  Jest jedynym miejscem w Małopolsce gdzie rozgrywane są zawody we wszystkich dyscyplinach olimpijskich w jeździectwie. Klub mimo że jest młody prężnie się rozwija i rozbudowuje, a także promuje dyscyplinę WKKW w tej części Polski.

Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I***

Dysponujemy infrastrukturą pozwalającą trenować i rozgrywać zawody o każdej porze roku. Wykwalifikowana kadra trenerów zajmuje się szkoleniem jeźdźców od poziomu podstawowego aż po kadrę narodową. Prowadzony jest tu pensjonat dla koni, oraz szkolenia i zgrupowania jeździeckie. Na terenie obiektu funkcjonują również pokoje gościnne, kawiarnia i pralnia sprzętu jeździeckiego.

 

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image

Położenie- KJ Facimiech mieści się w miejscowości Facimiech (gmina Skawina) 24km od rynku głównego w Krakowie, 13km od zjazdu z A4 w kierunku na Oświęcim, 1600m od drogi krajowej 44 – więcej informacji na stronie Kontakt w części Jak do nas dojechać?

Ośrodek dysponuje prywatnym terenem o powierzchni ponad 43 ha na którym znajdują się doskonale wyposażone stajnie, hale do jazdy, parcourse, padoki, cross i infrastruktura niezbędna dla jeźdźców i koni.

Obiekt monitorowany. Przed wejściem na teren ośrodka prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

Parcourse ma wymiary 70 x 110 m. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego. System zraszaczy zabezpiecza optymalne nawilżenie podłoża oraz zapobiega powstawaniu kurzu, a system drenażu zdał egzamin w czasie powodzi w 2010 r. 12 reflektorów umieszczonych na wysokich słupach wokół ujeżdżalni umożliwia treningi po zmierzchu. System nagłośnienia pozwala na organizowanie profesjonalnych zawodów wraz z konkursami dowolnymi z muzyką. Ogrodzenie głównej areny wraz z żywopłotem z ponad 300 szt róż zapewnia idealne połączenie bezpieczeństwa i estetyki.

Prosto z naszego podwórka można wyjechać na łąki. Łącznie dysponujemy 30 ha łąk ogrodzonych praktycznie z każdej strony rzekami Wisłą i Sosnówką. Pozwala nam to nie tylko na pozyskiwanie siana i sianokiszonki najlepszej jakości, uprawianych specjalnie z myślą o koniach sportowych, ale też daje jeźdźcom możliwość jazdy na otwartej przestrzeni. Każdy amator jazdy w teren docenia możliwość wybrania się na przejażdżkę bez narażania się na spotkania z samochodami, czy osobami nieprzychylnymi jeźdźcom. Na szczególną uwagę zasługuje obszar znajdujący się pomiędzy wałami Wisły z zapierającymi dech w piersi widokami i piaszczysto-trawiastym podłożem gwarantującym dobrą przyczepność. Wokół łąk można galopować po trawiastym torze który regularnie podsiewamy trawą i kosimy. Na łąkach znajdują się także przeszkody krosowe wraz z kompleksem wodnym.

W pobliżu bramy prowadzącej na łąki znajdują się ogrodzone padoki. W celu uniknięcia konfliktów konie wypuszczane są pojedynczo lub parami, a ponieważ padoków jest 34 i znajdują się obok siebie to zwierzęta mogą czuć się jak w stadzie. Dla osób które chcą zapewnić swoim koniom ruch dysponujemy też zadaszoną karuzelą boksową na 8 koni oraz 2 zadaszonymi lonżownikami o średnicy 15 m i 20 m.

Duża Hala ma wymiary 30m x 105m i jest największą halą w Polsce Południowej. Wyposażona w trybuny, system nagłośnieniowy i lustra. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego zmieszanego z flizeliną.

Mała Hala ma wymiary 11,5m x 30m i podłoże z piasku zmieszanego z flizeliną.

Do dyspozycji koni i jeźdźców są przeszkody, czworobok i kros. Ponieważ uprawiamy WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) w równym stopniu rozumiemy potrzeby tak skoczków jak i ujeżdżeniowców. Staramy się też wspierać wszystkich pragnących poprawić swoje umiejętności jeździeckie i stwarzać jeźdźcom i koniom jak najlepsze warunki do rozwoju. Dlatego tez współpracujemy z wieloma szkoleniowcami (więcej w zakładce treningi), oraz organizujemy kursy, szkolenia i egzaminy na odznaki jeździeckie.

Jesteśmy otwarci na osoby z poza naszego klubu i pensjonatu i chętnie udostępniamy naszą infrastrukturę na wszelkie spotkania jeźdźców o charakterze szkoleniowym czy rozrywkowym. Dysponujemy  20 wolnymi boksami dla gości.

Organizujemy zawody jeździeckie we wszystkich dyscyplinach olimpijskich w jeździectwie zarówno rangi regionalnej jak i ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem oferujemy szkolenie podstawowe, a także regularnie organizujemy egzaminy na odznaki jeździeckie. Przy okazji wszystkich rozgrywanych u nas zawodów odbywają się też konkursy towarzyskie przeznaczone dla amatorów i osób rozpoczynających karierę sportową.

Na terenie ośrodka działają również:

Inne dyscypliny sportu:

W trosce o tych którzy pragną spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi niepodzielającymi pasji jeździeckiej staramy się stworzyć warunki do uprawiania innych form aktywności. W skład ośrodka wchodzi idealny do spacerów i wyciszenia XIX-wieczny zabytkowy park angielski. W chwili obecnej w ośrodku można grać w tenis stołowy, a na łąkach znajduje się ścieżka zdrowia służąca do biegania i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Bezpośrednio pod naszą bramą przebiega też Wiślana Trasa Rowerowa.

Ośrodek jest nadal w trakcie rozbudowy. W planach mamy między innymi wybudowanie stajni z boksami na zawody, kolejnego zewnętrznego placu do jazdy, oraz dodanie wielu innych udogodnień.

Dążymy do stworzenia miejsca w którym będzie można zarówno rozgrywać poważne zawody jak i oddawać się aktywnemu wypoczynkowi o każdej porze roku.

Jazda Konna

Justyna Radoń: tel. 501 873 534
Barbara Niemczewska: tel: 606 224 652

Ośrodek i Pensjonat

Joanna Mandecka-Turczyńska
tel: 603 932 024
email: facimiech@gmail.com

Zawody i Szkolenia

Jagoda Turczyńska
tel: 605 378 582
email: zawody.facimiech@gmail.com

2019-05-28